A.S.C Filtre, Grafik ve Raporlama Eklentisi

Tags
Author: evladıfatihan - Replies: 2 - Views: 1226
metin kutusunu dizi gibi kullanma
Selamlar!
Bir ödev için matris girişi yaptırmam gerekiyor. Daha sonra üzerinde işlemler yapacağım. Ancak 7x7 bir matris için 49 tane metin kutusu eklemem gerek. Ancak bunlardan tek tek nasıl bir diziye verileri aktaracağım? Örneğin metin kutuları ismi a11,a12,a13,.. gibi olsun. For next döngüsünde a & i & j şeklinde yapınca yemiyor. Nesneleri(metin kutularını) nasıl kullanabilirim dizi gibi? Ayrıca veri girişi için başka önerileriniz varsa dinlemeye hazırım.
Şimdiden teşekkürler.
Author: Berkant Öztürk - Replies: 7 - Views: 4703
Film/Dizi IMDB Detay Arama - Afişli
[size=medium]

Merhaba arkadaşlar;

Aşağıda göreceğiniz örnekteki gibi IMDB de kayıtlı tüm Film ve Dizi detaylarını hatta afiş resmini de yaptığım uygulamayla alabilirsiniz. Web browser kullanmadım. imdbapi.com un sağladığı apiyle alıyorum. Veriler JSON formatında gelmektedir.
VBA ile bu formatı parse etmenin bu kadar kolay olacağını hiç düşünmemiştim. VBA yı sevdim Wink

Arama yaparken sadece film/dizi ismi olması önemli d
Author: salcasel - Replies: 6 - Views: 372
Dizi Parametreli Sorgu Hatası
Arkadaşlar merhaba, 

Parametrelerini string dizilerden aldığım bir sorgu var ve bu sorguyu döndü içinde kullanmak istiyorum. Ancak sürekli hata alıyorum. Bir türlü çözemedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Sorgu ifadesi aşağıdadır. 

strSQL = "SELECT [2020_1_Karar].Desimal, [2020_1_Karar].Tür, [2020_1_Karar].[Proje Adı], [2020_1_Karar].[Başvuru Sahibi], [2020_1_Karar].Yönetmen," & _
"[2020_1_Karar].Senarist, [2020_1_Karar].Karar, [2020_1_Karar].Tutar INTO " & TurDizi(i) & KararDi