A.S.C Filtre, Grafik ve Raporlama Eklentisi

Tags
Author: korkmaz - Replies: 2 - Views: 2114
Ödeme formunda değişiklik
Merhaba arkadaşlar bende bir program var stok ve müşteri takibi ile ilgili ama işleyişinde problem var bir arkadaş yazmış kaynak kodları açık kullanabilirsiniz diye benimde hoşuma gitti indirdim kullanacağım kısmetse işleyişindeki problem şu FRM SATIŞLAR diye formumuz var bu formda satış yaptığımız zaman satışı vadeli oluyor sonra tekrar müşterinin (frmödemeformu)girip satışı onaylamak gerekiyor yoksa müşteri borçlu gözüküyor benim isteğim satış yapılırken vadeli ve nakit seçimi olsun vadeli ol
Author: assenucler - Replies: 3 - Views: 1443
YonetimParasalDurumu_FAT formunda bu işlem nasıl yapılır?
Forum dostları herkese günaydın...

Sayın Taruz hocamın katkıları ile gelişen çalışmamda, YonetimParasalDurumu_FAT formunun aidat, yakıt ve demirbaş etiketi solundaki düğmelere tıklayınca,

zDenetim_Çap_Aidat
zDenetim_Çap_Yakıt
zDenetim_Çap_Demirbaş
zDenetim_Çap_Proje_Gerçek_Toplam

sorgularının bağlı olduğu aynı adlı formlarda 12 aylık veriler listeleniyor.

Sizlerden yardım ricam olacak...

YonetimParasalDurumu_FAT formunda "trh" ve "trh2" adlı açılan k
Author: MERAK - Replies: 3 - Views: 2365
ACCESS FORMUNDA BUTONLA EXCEL NASIL AÇILIR?
Arkadaşlar merhaba.

Konu kısmından da anlayacağınız gibi, Access formunda iken aynı klasör içerisindeki Excel dosyamı butonla açabilir miyim ya da başka bir yolu var mı?
Author: MERAK - Replies: 7 - Views: 8991
ACCESS FORMUNDA BUTONLA BAŞKA BİR DOSYA NASIL AÇILIR?
Arkadaşlar merhaba.

Access formunda iken, aynı klasör içerisinde olan veya olmayan dosyalar (Text, Word, Excel, Access vs.) nasıl açılır? Bunun için, bir butonun tıklayınca komutuna hangi kodu yazmamız gerekir?
Author: andırın46 - Replies: 4 - Views: 6954
access formunda kullanıcı yetkilendirme
arkadaşlar kolay gelsin

ben işyerinde bir program yapmak istiyorum. bu programın ilk açılışında access penceresi gizlensin ve açılan formda kullanıcı yetkisine göre ilgili forma bilgi girişi yapabilsin istiyorum. ayrıca kullanıcı ilgili formun alt kısmında rss kullanabilsin. yardımcı olabilecek arkadaş varmı ?
örnek derseniz daha sonra ekleyeceğim.
şimdiden teşekkür ederim.Nah
Author: sercann - Replies: 5 - Views: 2273
veri sayfası formunda filtreleme
Çok değerli acces dostları
Bu sitenin değerli üyeleri ve özellikle Taruz hocamızın katkıları ile oluşturduğumuz ihale veri tabanına bir filtre butonu eklemek istiyorum.
proje listesi veri sayfası formunda bulunan İhale adı alanında okadar kayıt birikti ki bulmakda sıkıntı çekmeye başladık. Yapacağımız şey sadece filtreleme işlemi olmalı. Veri tabanında bu işlemi yapmak kolay ama kullanıcılar aynı kullanma düzeyine sahip olmadığından sıkıntı olmaktadır.
butona bastığımızda ihale adı alanınd
Author: platin - Replies: 6 - Views: 2787
a Formunda b Formunu Açınca a Formundan b Formunun Özelliklerini Tetiklemek?
Elimde 2 adet form ve bir adet modül var. Senaryom şu şekilde:

Mevcut formlar : A ve B

A formundan bir butona basıp B formunu açtırıyorum. Yapmak istediğim ise B formundaki bütün metin kutusunun zemin rengini değiştirmek.

B formunun içinde kod yazarak bunu yapabiliyorum bunda sorun yok ancak ben her defasında B, C, D vb. formlar içinde bu kodu yazmak yerine bir modüle yazayım istiyorum. O modüle açtırdığım B, C, D vb. formun adını göndereyim o modül bütün metin kutularının zemin rengini
Author: yebala - Replies: 3 - Views: 2617
Teklif formunda döviz kuruna göre hesaplama
Herkese merhaba,
Uzun zamandır bu forumu takip ediyorum, birçok soruma alternatif çözümler buldum ve değerli üstatlara ilk mesajımda teşekkür etmek istiyorum..

Hazırlamaya çalıştığım program Stok, Teklif-Sipariş, Kar-Maliyet hesapları yapacak bir çalışma, Stok kısmını hazırladım, buna bağlı teklif kısmı üzerinde çalışırken neden teklif verirken ne kadar kar edip etmediğimi de görmeyeyim dedim ve bunun akabinde ekstra işlem yapmadan dövizle alınan ürünlerinde çevirimini aynı formda görmek ger
Author: brk19051 - Replies: 1 - Views: 1434
Açılış Formunda Sesli Mesaj ! YARDIM !
Merhaba arkadaşlar ben Çalışmamın açılış sayfasına sesli mesajlar koydum fakat çalıştıramadım.Bu konudada bana yardımcı olabilir misiniz?
Author: mkular - Replies: 3 - Views: 5503
Access formunda "Olay özellik ifadesi... ile başlayan hata iletisi
Arkadaşlar,
Bir tablo veya sorguya bağlı form ile çalışırken, eğer "Olay özellik ifadesi bla bla.. uygulama adı ile OLE sunucusu veya ActiveX denetimi arasında sorun oldu" gibi bir hata alıyor ve hatanın açıklamasında da "Microsoft Office Access olayın mantığının konumunu hesaplayamadığı için bir olay çalışamadığında bu hata oluşur. Örneğin, bir forum OnOpen özelliği =[Field] olarak ayarlandıysa, Access olay ateşlendiğinde bir makro veya olay adını beklediği için bu hata oluşur." gibi bir anlam