A.S.C Filtre, Grafik ve Raporlama Eklentisi

Tags
Author: İsmail Küçükşengün - Replies: 3 - Views: 2532
Tahsilatı Listede ilgili yere kayıt.
Merhaba.

Ekteki dosyada, açılan ana formun sol üst köşesindeki TAHSİLAT FORMUNU AÇ butonuna tıkladığımızda açılan formda;

Bir tahsilat yaptığımızda, bunun listede ilgili yerine kayıt edilmesi.
(1. ödeme ise 1. ödeme miktar ve tarihine, 2. ödeme ise yani 1. ödeme miktar ve tarihi listede dolu ise, kendiliğinde 2. ödeme miktar ve tarihi bölümüne.....)

Şimdiden teşekkürler.
Author: uda4a - Replies: 7 - Views: 3783
Güvenlik ile ilgili
Merhabalar herkese,
Daha Access konusunda öğrenmem gereken o kadar çok şey varki, ben onların peşinde koşturup, kitaplar kurcalarken, forumlarda örnekleri incelerken , çalışma arkadaşlarımın aaaa ne güzel şey yapmışsın bunu bize kopyala demeleri beni çok rahatsız ediyor.
Yapı gereğide yok olmaz vs vs diyemiyorum. Aklımdan geçen, sizlerinde katkısı ile access dosyalarına nasıl bir kodla, kısıtlı kayıt girilebilsin yada 15 gün sonraki tarih geldiğinde veri girişi engellensin gibi bir işlem yapıl
Author: abalci1980 - Replies: 4 - Views: 2882
forma gif eklemekle ilgili soru
merhaba arkadaşlar. daha önce forumda gif ekleme ile ilgili bölümü inceledim ama şöylebir sorum olacak. gif eklerken gif resminin adresini veriyoruz bu adresten yanlışlıkla silsek yada programı başka bilgisayarlarda kullanırsak sorun oluyor yani gif çıkmıyor. bunu engellemenin başka bir yolu varmı mesela bit işlem resmi ekler gibi ekleyebilirmiyiz.yani gif resmini silsekte formda görünsün yapabilirmiyiz.
Author: uda4a - Replies: 6 - Views: 3940
Filitreleme İle ilgili
Access konusunda, daha yolun başında olmama rağmen filitreleme konusu, sık sık karşıma çıkmakta ve raporlamalarda filitrelemeye ihtiyaç duymaktayım.Sorguya, Açılır kutu ile ölçüt vermek yada daha ileri gitmek gerekirse aşağıda linkinin yazdığım Sn Beab2005 yapmış olduğu filitreleme örneğini açıklayan bir döküman varmıdır.İnternetten araştırma yaptım ama herhangi anlatıma rastlamadım.Sanırım buradaki bir çok arkadaşta bu konuda zorlanmaktalar.
Sn Taruz ve Sn Beab2005 müsait zamanınızda bu konuya
Author: kentaki - Replies: 2 - Views: 2013
Form ile ilgili bir soru
Merhaba arkadaşlar, bir çalışma hazırladım ve çalışmanın direkt olarak form halinde görülmesi için Başlangıç menüsünden Form Sayfa görüntüle bölümünden ilgili ayarlamayı yaptım ve kaydettim. Çalışmayı açıp ilgili veri girişini yaptığımda sorun yok ama formda düzenleme yapmak istediğimde tasarım bölümüne geri alamıyorum .Ne yapmam gerekir ?
Author: renovation - Replies: 2 - Views: 2213
SORGULAMA İLE İLGİLİ YARDIM LÜTFEN
Helparkadaşlar sizden almış örneklerle yapmış olduğum elimde bir access örneği var ancak bununla ilgili aşamadığım bir kaç problemim var bahsettiğim dosya aşağıdadır eğer yardım ederseniz çok sevinirim.

1- oluşturmuş olduğum örnek uygulamada sosyal durum, adı, soyadı ve seçmen kriterlerine göre bir sorgu oluşturmak istiyorum.
2-oluşturulmuş olan sorgudan da bir rapor almak istiyorum,

eğer örnek dosya ile ilgili ekleyebileceğiniz örnek uygulamlar varsa onlarıda ekleyebiliriz.

(hayır i
Author: metinse - Replies: 23 - Views: 11144
Ücretliler için Gelir Vergisini İlgili Vergi Dilimine Göre Hesaplanması
Merhaba Arkadaşlar,

Ücretliler için Gelir vergisini hesaplarken verginin dilimleri değişmektedir. Gelir vergisini eğer komutu ile hesaplamak son derece zor bende bir fonksiyon yazdığım bu fonksiyonu sizlerle paylaşmak istiyorum.
Fonksiyon kullanıcıdan 2 tane parametre istiyor.
1.parametre Kümülatif vergi matrahı
2.parametre verginin hesaplanacağı matrah

Saygılarımla..

Function Vergi(KMatrah As Double, VMatrah As Double) As Double
Vergi1 = 0
Vergi2 = 0
Vergi = 0
S
Author: mikaya - Replies: 5 - Views: 2361
KAYIT YAPILDIKTAN SONRA İLGİLİ KAYDIN FORMDA TEKRAR GÖRÜNMEMESİ
Merhaba Arkadaşlar,
Örnekte de not olarak belirttim. Kısaca istediğim şu; sonuç bölümünde bir seçim yaptıktan sonra KAYDET butonuna basarsam ilgili kaydın tekrar formda görünmesini engellemek. SONUÇ bölümünde seçim yapmadan KAYDET butonuna basarsam bir değişiklik olmasına gerek yok. Amacım sonlandırılan bir işlemin tekrar karşımıza çıkmaması ve karışıklık yaratmaması. Tabi slinmesini istemiyorum sadece ilgili kayıt karşımıza çıkmayaca.
Yardım eden olursa çok sevinirim
Author: mikaya - Replies: 3 - Views: 2090
İLGİLİ SEÇENEĞE GÖRE AÇILIR KUTUNUN AKTİF OLMASI
Arkadaşlar,
Açılır Kutuda seçtiğim kritere göre bir sonraki açılır listenin aktif olmasını istiyorum. Örneklerde İl-İlçe çalışması var. ancak video görüntüsünü açamıyorum. Ekteki örnek konusunda yardımcı olabilir misiniz ?
Author: mikaya - Replies: 15 - Views: 6710
AÇILIR KUTU İLE İLGİLİ SORU
Arkadaşlar,
Bir açılır kutuda A seçilmişse pasif, B seçilmişse aktif, hiç bir şey seçilmemişse aktif olmasını sağlayacak komut nedir ??