Tags
Author: adnanyurdakul - Replies: 3 - Views: 2490
formdaki objelerin(list,combo,text kutusu) değiştirildiğinde eski değere ihtiy
form üzerindeki objelerin(list,combo,text kutusu) değiştirildiğinde eski değere ihtiyaç olduğunda
bu değer aşağıdaki kod ile bulunabilir.İyi Çalışmalar

Visual Basic
  1. Dim ctlC As Control
  2. ' For each control.
  3. For Each ctlC in Me.Controls
  4. If ctlC.ControlType = acTextBox Then
  5. ' Restore Old Value.
  6. ctlC.Value = ctlC.OldValue
  7. End If
  8. Next ctlC


buradaki ctlC.Value = ctlC.OldValue satırını değiştirerek kullanabilirsiniz
iyi çalışmalar
Author: Mehmet Eser - Replies: 5 - Views: 4938
combo box ve list box'lara Hepsi seçeneği eklerken hata!
Merhaba,

SQL'deki Union ile ilgili denetimlere * ya da Tümü şeklinde seçenek ekleyebiliyoruz. Nette farklı bir metot buldum. Bir fonksiyon oluşturulup modüle ekleniyor sonra VT boyunca tüm denetimlerde kullanıalbiliyor. Pratik geldi ama bende hata verdi. İlgili denetimlerin Kayıt Kaynağı Türü kısmına fonksiyon adını yazmamızın yeterli olduğunu söylüyor ilgi yer ama belki atladığım yerler vardır.

Sizden ricam 2007/2010 kullananların örnek oluşturması. eğer sağlam çalkışan bir işlev ise sürekli
Author: Hero_of_War - Replies: 7 - Views: 3779
Access ile Process List Almak
Selamlar,

Arkadaşlar Access içindeki bir liste kutusuna Windows ta o an çalışan işlemleri (process) lerin bir listesini alabilir miyiz? Ctrl+Alt+Del ile işlemlere baktığımız gibi bana sadece işlem isimleri lazım.

Author: tahirkose - Replies: 2 - Views: 2359
LIST BOX'TA DİĞER TABLODAN DEĞER ALMA
MERHABA ARKADAŞLAR,
OLUŞTURDUĞUM BİR TABLODA DAHA ÖNCEDEN BAŞKA BİR TABLODA BELİRLEMİŞ OLDUĞUM KODLARI KULLANMAK İSTİYORUM. SELECT KOMUTUYLA GETİRMEK İSTEDİĞİMDE SADECE BAŞLANGICINDAKİ KARAKTERLERİ YAZDIĞIMDA FİLTRELEYİP GETİRİYOR AMA BEN İÇİNDEN HERHANGİ İKİ VEYA ÜÇ KARAKTERİ YAZDIĞIMDADA BANA BİR LİSTE GETİRMESİNİ İSTİYORUM. ÖRNEĞİN İLK KAYITLI LİSTEDE OSMAN ALİ VE SÜLEYMAN VARSA BEN SADECE MAN KELİMESİNİ YAZARAK OSMAN VE SÜLEYMANI FİLTRELEYEREK GETİRMESİNİ İSTİYORUM. YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİ
Author: efed - Replies: 1 - Views: 1651
aynı form içinde list box ve continous form

Merhaba,

Oluşturduğum test veritabanında 2 farklı tablo var. Bunlar test isimleri. ve bu testlere ait raporlar. Benim yapmak istediğim formdaki listboxta test isimlerini listelemek (bu kısımda problem yok) alt bölümde ise o teste ait butun testlerin continous form seklinde raporlar tablosundan çekip başlama tarihleri bitiş tarihlerini yazdırmak. eşleştirmeyi yapamadım farklı listboxta farklı testi seçtiğimde o teste göre alltaki değerlerin değişmesini istiyorm.Örneğin ben bir testi 5 kere y
Author: mikatoarido - Replies: 11 - Views: 3912
List Boxa veri ekleme
Merhabalar

Accesste 2 adet tablom(sap,veri) var ve bu tablolarda 3 sütun aynı isim ve verilere sahip

ListBoxta 4 adet sütunum var.3 sütun; 2 tabloda da ortak ,kalan sütun ise her iki tabloda olup verileri farklı olan versiyon ismindeki sütun.

İlk olarak bu listeyi doldurup,listede seçilen satırın veri tablosundaki versiyon sütununu güncellicem.

Fakat bu iki tablodan verileri yazdıramadım.VBA'yı ilk defa yazdığımdan metotları pek bilmiyorum.Yardımınıza ihtiyacım var.Yol gösterebilir
Author: gokcek2323 - Replies: 3 - Views: 1589
açılır menüden list box da kayıt görme yardım
açılır menüden listbox daki sorgunun kayıdını görmek istiyorum fakat yapamadım
yardımlarınızı bekliyorum
Author: OZDEN - Replies: 2 - Views: 1286
list kutusu ve sorguda hata
S.A. hocam sizin desteğinizle oluşturduğum spor salonu aidat uygulamasında epeyce yol aldık. Öncelikle ilginiz için teşekkür etmek istiyorum.

İçinden çıkamadığım 2 konu var
1. Ekte gönderdiğim veri tabanında FKAYIT ekranı üyelerin bilgilerini ve aidat girişlerinin yapıldığı form. Üye amada üyenin ismine çift tıkladığımda Aidatların göründüğü alttaki liste (liste12) değişmiyor ancak bir sonraki veya önceki üyenin sayfasına geçiş yaptığımda düzeliyor bunun bi çözümü var mı?

2. Yine FKAYIT
Author: mmert06 - Replies: 12 - Views: 4684
formlar arası geçiş ve list box üzerinde check box kullanımı sorunu
arkadaşlar mrb. ekteki access çalışması ile ilgili birtakım sorularım var
1.Veritabanını açtığımızda ve hatırlatma uyarısına tamam dediğimizde karşımıza "HATIRLATMA" isimli formun ekranı ortalayacak şekilde ve boyutlarında oynanmayacak şekilde (kenarları sabit olacak mous ile uzatılıp kısaltılmayacak) gelmesini ve "HATIRLATMA" isimli formun üzerindeki "kapat" düğmesine tıklandığında bu sefer karşımıza "TEMİNATLAR-frm" formunun ekranı kaplayacak şekilde (üsttteki menüler ve soldaki gezinti bölm
Author: derzulya - Replies: 2 - Views: 1301
İhracat için packing list, commercial invoice v.s.
Arkadaşlar Merhaba.

İhracat işlemlerinde kullandığımız commercial invoice packing list v.b. evrakları düzenleyen takip eden ve bunlarla ilgili access uygulaması kullanan var mı? vaktim olmadığı için kendim sıfırdan birşeyler oluşturamayacağım. eğer elinde olan var ise benimle paylaşabilirse sevinirim.


Sağlıkla..


NOT: Arama kısmını kullandım Basit ihracat takip programını söyleyenler olacaktır ama o pek hitap etmedi bana. navlun vs takibi yapmak istemiyorum.