Tags
Author: kaylan - Replies: 10 - Views: 4975
Sanırım bu acemi işi değil. Yapılabilir mi acaba ?
Belki de bu soruyu buraya yazmamam gerekiyor, ancak başka nereye koyacağımı bilemediğimden bu bölüme yazıyorum. Eğer bu hataysa peşinen özür dilerim.
Ben henüz acemi bile değilim ama yapmak istediğim şey sanırım usta işi. Ben burada konuyu mümkün olduğunca anlatmaya çalışacağım ve topu ustalara bırakacağım. Artık hazıramı konarım yoksa şu kısımlarıda sen yap mı dersiniz bilemiyorum ancak bir gerçek var bunu yapmam gerekiyor.
Konu; Şu anda 10 ayrı birimden oluşan ve ileride birim sayısının art
Author: koz_maca - Replies: 3 - Views: 2333
Liste Kutusu dikey konuma gelir mi ?
merhaba,

Ben yaklaşık 30 alandan verileri liste kutusuna cekmek istiyorum ama bu alanlar liste kutusunda yanyana sıralanıyor yani sütun olarak ! Ben bu verilerin satırlar halinde altalta listelenmesini istiyorum.Bu mümkün mü?
Author: Mehmet Eser - Replies: 2 - Views: 1894
Üye takip sistemi olabilir mi forumda?
Merhaba,

abone olduğumuz konularda yeni mesajda epostamıza haber gönderiliyor. Bu sistemin aynısı istediğimiz üyeler için uygulanabilir mi ?

Diyelim yöneticilerin mesajlarını ve konularını sürekli takip etmek istiyorum. Bu beğendiğimiz üyeleri izlememize olanak sağlayacak ve olabilirse fark yaratacak bir forum özelliği gibi.

Çok istiyoruz biliyorum, yandaki simgelerin tablo yüksekliği daha uzun olsa da daha sık kullansak daha şirin mesajlar olacak gibi. Mesajlar: yazısını kaldırıp üstte
Author: Mehmet Eser - Replies: 7 - Views: 4418
Tüm nesneleri başka mdb'ye taşıyan kopyalayan bir araç var mı? Yapılabilir mi ?
Merhaba,

Cool Yapmak istediğim şey bir mdb dosyasındaki tüm nesneleri aynı ad ve veriyle olduğu gibi boş ve yeni yaratılmış bir başka mdb dosyasına kopyalamak ya da taşımak.

Bununla ilgili hazırda bir araç mevcut mudur? Bu uygulama Access'te hazırlanabilir mi? Yapabilecek varsa lütfen yardımcı olsun.

Biggrin Eğer tahmin ettiklerim çıkarsa herkes için faydalı bir proje olacak.

Teşekkür ediyorum ilgilenen herkese.
Author: Mehmet Eser - Replies: 2 - Views: 5737
TDK sitesinden veri çekmek olabilir mi ?
Türk Dil Kurumunun sitesinde bir sürü sözlük var. Merkez Bankasından xml ile veri çekmek de olduğu gibi TDK sitesinden de kolayca çekilebilir mi?

İnternet olmayan yerlerde kullanım için elimizin altında tutabilir miyiz böylece?

Bunu neden TDK yapıp bir de güncelle butonu koymaz bu nasıl bir dil politikası anlamış değili. Amaç nedir?

TDK CD sözlüğe de kopya koruamsı koymuşlardı, CD'siz çalışmıyor ve kurulum 30 dan fazla sürüyordu. Tüm kelimeler için ayrı mp3 dosyası da konulmuş ve arayüz
Author: tsrm77 - Replies: 3 - Views: 1381
siz ne dersiniz ? sorgu mu rapor mu? yoksa başka bir şey mi ?
öncelikle çok az bilgim var gerçekten access hakkında: şimdiden teşkkürler sabrınız için..

bir barkod için veritabanı düşünüyorum, öncelikle. elimizde nitelik verilerinin bulunduğu bir veritabanı olacak. ve birde barkod okuyucu ve yazıcısı.
şimdi;

ben barkotu okutunca bu okutulan veri bir hanede görülecek ve bana bu veriye ait olan diğer verileri önüme getirecek.

bunu nasıl yapabilirim.
Author: d_rago_n - Replies: 9 - Views: 4619
Paradox mu ? ACCDB mi ?
Slm arkadaşlar;
Merak ettiğim bir access tablosunun ne kadar veri alabileceğidir.İnternetten araştıma yapmama karşın fark farklı bilgiler verilmekte ve tam anlamıyla açıklayıcı net bir cevap bulunmadım..
Kimileri 12.000 e kadar veri alabileceği, kimisi 700.000 kayıt aldığı, başkası 1Gb a kadar, bir başkasıda 2 Gb diyor...Neden kesin ve net bilgi yok.
Sormamım amacı ise işyerinde kullanılmakta olan Delphi paradaox veritabanı bulunan programın zamansız bzaen sorun çıkartması. Asıl veri tabanı i
Author: Mehmet Eser - Replies: 0 - Views: 1314
(Registery) Kayıt Defteri kullanımı için WScript mi API mi sağlıklıdır?
[size=medium][font=Times New Roman]Merhaba,

Bir accdb yi başlatırken registery kayıtları okumam ve yazmam gerekiyor. Fakat bu iş için API ve WScript kodları oalrak iki yöntem gördüm. Aslında kayıt okuma sorunu olmasa Regedit.exe ile en sağlam şekilde oluyor ama iş değişik biraz.

ekte API ile, aşağıda WScript ile olan kodlar var. Tecrüblerinizi öğrenemk isityorum. Hangisin windows ve access sürümüne diline göre daha az sorun çıkar. Referans vb yönleri de katarsak bağ ağrıtmayacak olan hangi
Author: Taruz - Replies: 16 - Views: 5280
Şampiyon Fenerbahçe (mi olacak acaba?)
Ne sozundu ama.. Biggrin Yerli diziler gibi içinde ne ararsan vardı.. Hatta zaman zaman iyi futbol bile izleyebildik.. . Ff

Başlığı özellikle öyle attım çünkü ayıptır söylemesi hasta Fenerbahçeliyim.. Wink Tüm sezon boyunca sevgili Galatasaraylılarla karşılıklı uğraştık durduk.. (Başta kendi kardeşim.. Aslantepede Fenerbahçe mağlubiyetini izlemek acayip koydu kendisine; 3 gün telefonlarıma açmadı. İnşallah akşam arayan yine ben olurum Ff )

Takımları yönetenler (idareciler teknik direktörler v
Author: Sarmaşık - Replies: 1 - Views: 1621
Bilenler Yardım Eder mi
arkadaşlar sql sorguları hakkında yardıma ihtiyacım var,ekteki excel dosyasına göre,şu aşağıdaki soruları cvplamam gerekiyor Mm
1.Personellerin doğduğu yıllar tekil olarak listeleyen SQL cümlesini yazınız. Aynı yılda birden fazla kişi doğduysa o yıl sadece bir kez gösterilecek.
2.Departman Numarasını ve o departmanda çalışan personel sayısını listeleyen SQL cümlesini yazınız.
3.Personellerin adını, soyadını ve çalıştıkları departmanın adını listeleyen SQL cümlesini yazınız
4.Görevi Sekrete