Tags
Author: Mehmet Eser - Replies: 1 - Views: 2284
Microsoft® Access® 2010 VBA Programming Inside Out örnkeleri
muhteşem bir kaynak ama Türkçeye çevrilmeycek. zaten ingilzice bilip de programcı olmamak için salak olmak gerekiyor istedikten sonra. o akda rkaynak var ki! bu akdar kaynağın üstüne anında cevapların yağdığı mvp taşan forumları da var. bizde de yayınevleri satışları az bulduğundan çevirmeyi bıraktı. arkadaş yayınları ise yatıyor ancak adım adım serisini çeviriyor.

access için vba da enine boyuna olması ve diğer izlenimlerin access'in giderek yayıldığını gösteriyor. iyice kitlesi oluşmuş düny
Author: ÜmitSamlı - Replies: 7 - Views: 517
Print Out
Herkese merhaba,

Aşağıdaki kod ile Formumun seçili kaydını *.pdf olarak yazdırıyorum. Ama yapamadığım nokta şu seçili kaydın *.pdf dosya ismi otomatik olarak formdaki Siparisno alanı olsun ve tanımlanan dosya adresine kaydetsin.

Visual Basic
  1. DoCmd.PrintOut acSelection, , , acHigh, 1Saygılarımla,
Ümit ŞAMLI
Author: adnnfrm - Replies: 2 - Views: 372
Formda Ki Resim üzerinde Zoom ın-out Yapmak.
Selam Arkadaşlar,
Bir projem var. Proje detayında bir konuda access içerisinde resme zoom in out yapmak istiyorum. 

Şöyle ki;
Bir katalog programım olacak bir tablo ID sine bağlı birden fazla resim eklemesi yapabileceğim. Bu resimler access üzerinde değil dosya bağla ile dışarıdan bir kaynaktan beslenecek. Form üzerinde ilgili kaydı açtığımda kayda bağlı resimler arasında gezinti yapabileceğim ve bir resim üzerinde iken zoom in - out yapıp resim üzerinde sağa sola harekete etmek istiyorum.