A.S.C Filtre, Grafik ve Raporlama Eklentisi

Tags
Author: Aykay - Replies: 2 - Views: 1840
Açılır Kutuda Varsayılan Dönem
Değerli arkadaşlar merhaba;
Formu açtığımda Açılan kutuda ay ve yıl bulunan değerlerin varsayılanını bulunduğumuz ayı yılınla birlikte nasıl yapabilirim.
Örnek;
Temmuz 2009
şeklinde
Teşekkürler
Author: gunay121 - Replies: 10 - Views: 3490
Varsayılan Görünüm Tek Form
Merhaba,

Bir Form var ve bu form tek form şeklinde ancak ben sürekli form olmasını istiyorum. Çünkü bir ürün seçtiğimde, 2. ürünü seçmek için satır açılması gerekiyor. Ancak Sürekli forma çeviremiyorum bunun nedeni alt formun olması. Eğer alt formu kaldırmadan bir yöntemi var ise bu hususda yardımlarınızı bekliyorum. Eğer alt form kaldırılması gerekiyor diyor iseniz, alt form ne işe yarıyor açıklayayım.

Alt form ile seçilen ürün stoklarını aşağıdaki kod ile kontrol ettiriyorum.

[code=vb
Author: Access70 - Replies: 6 - Views: 3963
Kayıt kaynağı olmayan Formdaki bir alanın varsayılan değerini değiştirme hk.
Herkese iyi günler ve Hayırlı Cumalar.
Arkadaşlar benim sorum şu:
Kayıt kaynağı olmayan bir formum var. Bu form ile gecikme faizi hesaplıyorum. Formda Faiz Oranı Alanının ([FOran]) varsayılan değerini boş bırakıyorum.Yeni ve ilişiksiz bir metin kutusu ekleyip adını ([Yfaiz]) yaptım. Yanına da bir düğme ekledim. Şimdi benim istediğim, Kullanıcı [YFaiz] alanına bir sayı (Yeni faiz oranı) girip düğmeyi tıklattığında [FOran] metin kutusunun varsayılan değeri (aynı yolla) tekrar değiştirilinceye ka
Author: yuxellcan - Replies: 17 - Views: 6478
Dlook up-Varsayılan değer
Merhabalar,
üzerinde çalıştığım ama muaffak olamadığım bir konu var.tablodaki alanlardan bazılarına, dlook up kullanarak başka tablodan veri getiriyorum. ancak bu veriler tablomun varsayılan değeri olsun istiyorum. yani veri otomatik olarak gelmesine rağmen, ihtiyaç duyduğumda ki, bunu çok sık yaşayacağım, bu verilerden bazılarını değiştirebilmek istiyorum. Böyle birşey yapılabilir mi?
Yardımlarınız ve emekleriniz için şimdiden teşekkürler
Author: m çakıcı - Replies: 16 - Views: 8648
bir önceki kayıttaki değeri varsayılan değer atama
iyi çalışmalar arkadaşlar,

formda veri girişi yapılırken bazen aynı değeri, çok defa tekrar girmek gerekiyor. acaba ufak bir oyunla bir önceki kaydın değeri atanabilir mi?

ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.
Author: lonepine - Replies: 1 - Views: 1670
Birden Fazla Fomda Varsayılan Değer
Merhaba;

Benim çalıştığım şirket için geliştirmeye çalıştığım bir veri tabanım var: Bu veritabanında dönemsel olarak işlenen parti bilgileri bulunuyor. Bu aşamada veri tabanında bulunan birkaç formda dönem bilgisinin girildiği metin kutuları var. Ayrıca dönem bilgilerinin bulunduğu bir tablo da mevcut.
Ben formlarda ki dönem metin kutularının varsayılan değerinin dönemler tablosundaki en büyük DönemId alanı değerine eşitlemek istiyorum. böylece ileriki yıllarda sadece dönemler tablosuna yeni
Author: sepkentomtom - Replies: 18 - Views: 9700
access de varsayılan değer görüntüleme sorunu
Aynı tabloyu gören iki farklı form mevcut. Bu formlar kendi içinde aynı hastanın "aynı tablodaki tek satırına" farklı verilerini giriyor. 2. form, 1. formun devamı niteliğinde. Önce 1. form açılıyor hastanın verilerinin bir kısmı giriliyor. Daha sonra 2. formda önceden bilgilerinin bir kısmı girilmiş hasta bulunarak yeni bilgileri giriliyor. Normalde varsayılan değer atadığımda yeni bir form açınca varsayılan değerler otomatik olarak yerleşiyor. Ancak 2. formu açtığımızda form sayfasını yeni açm
Author: omurozkan - Replies: 4 - Views: 3260
Formda Ve Tabloda Varsayılan Değer
Merhaba
Formda ve tablolarda varsayılan değer ataması yapamıyorum yazdığım değer görünmüyor.
Sebebi ne olabilir?
Birde bunu kodla yapabilir miyiz.
Şimdiden teşekkürler.
Saygılarımla.
Author: seror - Replies: 2 - Views: 2061
açılan kutu varsayılan değer
iyi çalışmalar arkadaşlar açılan kutuda varsayılan değer tanımlamayı yapamadım yardımcı olursanız sevinirim örnek ektedir şimdiden çok teşekkürler.
Author: mozuer - Replies: 9 - Views: 3391
Bir Önceki Kayıt Varsayılan Olsun
Giriş-19/A-DENEME-Hakediş-(Kilit Aç)
2.Satır YEBF.2 poz no seçilip Birime kadar doldurulunca açılan Yeni Birim Fiyat Cetveli Formundaki Gerekçesi, bir önceki (YEBF.1)’in gerekçesi olsun, ancak istersem elle metin girebilmeliyim.
Yani; gerekçesi varsayılan olarak bir önceki satırın gerekçesi olsun. Bu şekilde diğer satırlar devam etsin.