A.S.C Filtre, Grafik ve Raporlama Eklentisi

Tags
Author: Mehmet Eser - Replies: 2 - Views: 2054
API kullanımı bölümü ve Kod Bankasına örnek
Merhaba site yöneticileri,

Hazırladığınız uygulama çok güzel ve saygıdeğer. Vatana millete hayır cinsinden. Ama gördüğümüz kodları bazen uygulamakta sıkıntı çekiyoruz. Kodlar için kullanımı ve kullanım yeri hakkında daha fazla açıklama olamalı diyorum. Bir de mümkünse buna örnekler eklenmeli, sunucudan indirilebilmeli. Çalışan bir örnek her zaman daha iyi öğretiyor.

Sitede API kullanımı hakkında bölüm açılır ve açıklamalar, anlatımlar ve örnekler verilirse sade bir şekilde Access ile masaü
Author: Mehmet Eser - Replies: 7 - Views: 4325
ASP Bölümü açılsa ne dersiniz ?
Merhabalar,

Burası bir access forumu olsa da ASP, ADO, DAO, SQL, VB onun kardeş araçları. Access ile masaüstü çalışan örnekler verebilirken ASP netin kapılarını açıyor. Foruma bu bölüm de eklense sizce nasıl olur?

Ben eklenmesi taraftarıyım. Çok ileri gidemese de belki uzman birileri de gelir ve net ayağı da olan (raporlama ve düzenlemeler için) uygulamalar ortaya çıkar.
Cool
Author: sewinç - Replies: 7 - Views: 3628
mağaza programında satın al bölümü
bir mağaza programına sahibim ürünlerimin altına satın al butonu koydum fakat paranın ödenip ödenmediğinin bilgisini ekranda görmek istiorum fikir verebilecek arkadas varmı??
Author: Mehmet Eser - Replies: 0 - Views: 1340
Haber bölümü gerek!
[font=Verdana]Merhaba yöneticilerimiz,

her seferinde ofis ya da access ile ilgili haberleri hangi başlık altında vereyim diye yer arıyorum. bazen de bloglar oluyor oralara üye olsak epostamıza haberler geliyor yetkili kaynaklardan. Ama iş bu tanıtım ve haber veren siteleri, ilgili haberleri nerden vereyim. Bence Haberler forumu da olmalı.

Bir de anasayfada son mesjlar var. Orda son konular da olsa ya da altına isteyenlerin bir tıkla görebileği bir bileşen olsa. varsayılan kapalı olsun iste
Author: erdem55 - Replies: 5 - Views: 3123
verideki belli bir bölümü almak
Arkadaşlar örnek dosyada 3 ayrı tablom mevcut bunlardan tablo alt olana tablo geçicinin içindeki verileri eklemek istiyorum. buraya kadar sıkıntı yok fakat ben ayrıca gecici dosyadan ekleme yapmadan önce bi kontrol yapmasını ve bu kontrol sonrasında anaid alanına bi id atasın istiyorum.
Anlatamıyorum. bir örnek vereyim
form SORGUr vs neyle olursa olsun geçici tablodaki d:\A\ali\ adlı veriyi çektiğimiz varsayarsak d:\ ve \aliyi silip A harfini tablo anadan kontrol edip id numarasını tblalt ın a
Author: ayvmft - Replies: 2 - Views: 2450
Veritabanı araçları verileri taşı bölümü yardım
Merhaba arkadaşlar
Access 2007 de veritabanı araçları sekmesi altındaki verileri taşı bölümü ile ilgili çok acil bilgiye ihtyacım vardır elinde bu konuyla ilgili e booku olan varsa yada kaynağı belirtebilecek bir yer varsa paylaşabilir mi ?? konunun ayrıntılı olması gerekiyor Nah( şimdiden teşekkürler
Author: kurt26 - Replies: 3 - Views: 4891
Konu Açmadan Önce Arama Bölümü Kullanımı
Arama Bölümü

[Resim: http://www.access-sql.com/resim/ara.png]

Arama Menüsü

[Resim: http://img855.imageshack.us/img855/958/s...nter3x.jpg]

Mesajlarda Arama Seçeneği

[Resim: http://img441.imageshack.us/img441/5505/...nter4d.jpg]

Başlıkta Arama Seçeneği

[Resim: http://img849.imageshack.us/img849/3131/...nter5w.jpg]

Konu gerekli görülürse düzenlenebilir ben basitçe anlatmaya çalıştım.
Author: Mehmet Eser - Replies: 2 - Views: 2234
Foruma DAO Bölümü ve de soru seçeneğine DAO/ADO eklenmesi isteğim.
Merhaba,

artık bitti derken MS DAO'yu JET'in resmi veri erişim kaynağı yaptı ve şu an tüm access yapısını destekleyen tek nesne gurubu. Eklerle ve de çok alanlı yapılarla çalışabiliyor. Yeni nesneler de 2010 ile eklendi. Zaten artık referasn da değil. JET/ACE'in bir parçası zaten.

DAO bölümü olmalı ve de soruların türü kısmına DAO veya ADO eklenmeli diye düşünüyorum. Spinny

Fikir sadece! Cute
Author: MehmetFatih - Replies: 5 - Views: 2050
Tasarım bölümü
Merhaba arkadaşlar ben Mehmet Fatih.Tekirdağ'da ikamet ediyorum.Bi tekstil fabrikasının bilgi işlem sorumlusuyum.Access'e yeni başladım.Birkaç sorum olacaktı.

Bir telefon rehberi programı hazırlıyorum ve access 2010 kullanıyorum.Şimdi tasarım aşamasında bölümleri c#,dw yada delphi'de ki gibi tasarlayabiliyormuyuz?Birde il ve ilçeleri sıralı şekilde yapabilirmiyim?Yani kullanıcı şehir ismi girmesin oradan listeden seçsin..Teşekkürler..
Author: emrekaytan - Replies: 0 - Views: 3334
Okulda bilgisayar bölümü için demirbaş programı lazım acil!!!!! <YARDIM EDİN LÜTFEN>
Lütfen yardımlarınızı bekliyorum acilllll