A.S.C Filtre, Grafik ve Raporlama Eklentisi

Tags
Author: palio12s - Replies: 4 - Views: 1684
form içeriği hakkında
merhaba bir giriş formu yaptım. şimdi forma her girdiğimde ilk kayıt geliyor ve mevcut kayıtların üzerinde oynama yapılabiliyor. acaba bir kez kayıt girildikten sonra değişiklik yapılmaması sağlanabilirmi. kayıt girilmek istenildiğinde de şifre gibi bir önlem alınabilirmi.
Author: assenucler - Replies: 11 - Views: 6211
Metin kutusu değerine göre diğer metin kutu içeriği değişmesi
Dostlar iyi geceler...

"DaireHesapDurumuTakipFrm" adlı formun alt bilgisinde "kalan" ve "durum" adlı 2 metin kutusu var..

"kalan" metin kutusu değeri sıfırdan büyükse "durum" metin kutusunda "Borçlu"
"kalan" metin kutusu değeri sıfırdan küçükse "durum" metin kutusunda "Alacaklı" metni gözüksün istiyorum.

Bunu nasıl yapabilirim?

İlgi ve yardımınız için önceden teşekkür ederim..

Author: mehmetcirak - Replies: 2 - Views: 1973
yeni bir pcde veri tabanını açarken içeriği etkinleştir diye sormasın
Merhaba

Böyle birşey varmıdır bilmiyorum ama yaptığım uygulamayı ağa attım ve her yeni pcden açtığımda güvenlik ayarları seçeniği çıkıyor ve içeriği etkinleştir demem gerekiyor.Devam etmesin diyede seçeneklerden makro ayarlarını en alt seviyeye indiriyorum.Ben bunu nasıl her yeni pcde açtığımda bu seçeneği sormadan normal olarak başlasın olarak yapabilirim.
Author: kemaltahirbozok - Replies: 1 - Views: 984
İsime Göre Değişen kutu içeriği
Arkadaşlar, bugün eklediğim formu silip yeni formatta yapmaya başladım. EK'i incelediğiniz zaman anlayacaksınız umarım. Toplantı katılım formunda yaklaşık 20 kişilik bir kişi listesi var. Ben form üzerine 20 adet metin kutusu ekleyeceğim ve yanlarına da 20 adet sicil numarasını gösterecek kutu ekleyeceğim.Yapmak istediğim sol taraftaki seçmeli kutudan bir isimi seçince sicil numarasını gösteren kutuda ona atamış olduğum sicil numarasının otomatik çıkmasıdır.Formumda tek sıkıntım bu işlemdir. Ne
Author: sefersanli - Replies: 16 - Views: 4277
Açılır kutudan seçeceğim sayı değerine göre diğer açılır kutudaki içeriği rapora yazs
Combobox nesnelerinden tabloya veri atabilmekteyim. Lakin bir karışıklık var ilgili kayıtları getirmiyor. Aynı zamanda raporda ilgili sayfalara ve tabloda ilgili alanlara atabilmeme rağmen formda ilgili kayda geldiğimde verileri tutması lazım ama getirmiyor. Bir diğer sorun ise yeni kayda geçince comboboxların içi boş olması lazım. bi tuhaflık var.
Author: serkanoz - Replies: 1 - Views: 1488
Makro İçeriği Etkinleştir Sorunu
Merhaba

Hazırlamakta oluğum projem de ilk login formu daha sonra ana form açılarak program çalışmaktadır.Ancak; kendi bilgisayarımda dogal olarak güvenlik uyarısı almamaktayım.Regedit kayıt defterinde dosya ismim kayıtlı oldugu için bir kez etkinleştir demem yetiyor bilindigi gibi.

Karşılaştığım sorunum ise login formu ve anaform tam ekran olarak başlatılmaktadır. Farklı bir pc de açıldıgı zaman Güvenlik Uyarısı vermektedir. Güvenlik etkinleştirmesi yapılmadan login formuda çalışmamaktadır