A.S.C Filtre, Grafik ve Raporlama Eklentisi

Tags
Author: darkdevilgs - Replies: 8 - Views: 9728
Access Tablo ve Form hazırlama mantığı
slm arkadaşlar formunuza yeni üye oldum ve bayağa işe yarar vt ler buldum hepinize teşekür ediyorum birde sizden bir ricam olcak access den iyi anlayan arkadaşlarım hocadan dönem ödevi aldımda access ile iligli hoca da okuldaki mezunlar ile ilgili kapsamlı bir vt istedi yardımcı kaç tane tablo kaç tane form gerekir bunların alan başlıkları nelerdir yada elinizde buna benzer vt varsa yayımlarsanız sevinirim şimdiden teşekür ederim saygılarımla Hakan ÇATANA...
Author: uda4a - Replies: 7 - Views: 4696
Tablolama mantığı
Yaklaşık 1 senelik ayrılıktan sonra herkese merhaba demek istiyorum öncelikle.Bu uzun süre zarfında formumuz gerçekten çok büyük gelişme kaydetmiş, şunu farkettimki bense burada öğrendiğim bilgileri unutarak her şeye yeniden başlayacak gibiyim.
Uçak rezervasyonu ve bilet kesimi ile ilgili bir örnek çalışma yapmak istiyorum ve tablolama konusunda ekli excel dosyasında bir çalışma yaptım.Tablolama mantığına uygunluğu konusunda fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Teşekkürler.
Bu arada umarım
Author: orka80 - Replies: 39 - Views: 16226
Excel Mantığı ile Access tablosu tasarımı
Excel mantığı ile Öğrenciler satır, Gözlem soruları sütunlar halinde Access tablosu oluşturdum. Buna bağlı olarak kullanışlı bir form yaptım.
Böyle bir tabloda sorgu ve rapor hazırlamakta zorlanıyorum.

SORGU:
Örneğin 7.Gözlem sorusunda yetersiz olan öğrencileri sorgulamak istiyorum. Veya 8. Gözlem sorusunda.
RAPOR:
Her öğrenci için ayrı bir sayfada olmak üzere, Gözlem soruları satırlar halinde ve karşılarında yeterlik durumları yazılmış haliyle rapor almak istiyorum.

Acaba; Tablo tasar
Author: aperioos - Replies: 8 - Views: 4905
Treeview Menü Oluşturma Mantığı
Merhaba arkadaşlar.

Daha çok yeni öğrenmeye başladığım bir konu olduğu halde Access ile boyumu aşacağını tahmin ettiğim bir uygulama yapmak durumundayım. Fakat koşullara müdahale etme şansım yok ne yazık ki.

Konuya gelirsek; treeview ile bir menü oluşturmam gerekiyor. Bir sample indirdim ve kendime göre çoğu yeri düzenledim. Bir tablo var, burada elementlerin parent_id'leri var ve bu hiyerarşiye göre diziliyor elementler. Fakat aynı zamanda ben ürün ekleyip, silmek de istiyorum. Onlar için
Author: mengene - Replies: 0 - Views: 1064
Çoklu depolarda giriş çıkış ve sayım mantığı
Merhaba,

Çoklu depolarda birbirleri arasında transfer ve her depoda yapılan sayımlarla depoların sayımlara eşitlenmesi konusunda tablo ve ilişki mantığını oluşturmak istiyorum. Bir uygulama yaptım ama işin daha basit bir mantalitesi varsa, bu konuda geçmişte uğraşmış arkadaşlarımız varsa anlatabilirlerse çok sevinirim.

Selamlar,


Author: mstfztrk - Replies: 5 - Views: 2488
DATABASE mantığı
İyi geceler değerli form üyeleri;
Bir konu günlerdir kafamı meşgul ediyor. Affınıza sığınarak sizlerden yardım almak istedim. Amacım sadece veritabanı mantığını daha iyi kavramak.
Ekteki resimde iki adet tablo örneği var. Kişiler tablosundaki her bir kullanıcı A tablosundaki yerleri günlük olarak belirli puanlar alarak geçmektedir.
-Öncelikli olarak A bir bütün olarak şemadaki gibi parçalara ayrılmaktadır. Bunu nasıl tabloya dönüştürürüm?
-Günler için ayrıca tablo oluşturmam lazım mı?

[im
Author: volger - Replies: 2 - Views: 1098
Tablolar arası ilşkilerin mantığı
Tablolar arası ilşkilerin tam olarak mantığını anlayamadığımdan özür dileyerek sizden yardım alabilir miyim? Kayıt girişlerim şöyle: 12 adet merkeze bağlı olarak şu kolonların girdisini de nasıl yapabilirim?

- Merkez_ID
- Merkezin Adı (12 merkez var)
- Son denetlenme tarihi
- Alınan belgenin tarihi
- Alınan belgenin konusu
- Gönderilen belgenin tarihi
- Gönderilen belgenin konusu
- Denetleme bilgileri (3 adet checkbox: Per list, araç gereç list, hasta list)
- Personel bilgileri (5 ade
Author: fatihkrn27 - Replies: 2 - Views: 1231
Tablolar arasındaki ilişki mantığı
Merhabalar benim basit bir personel takip otomasyonu yapacağım sql serverda. Tablolarım şunlar = personel,birimler,meslekler,maaşlar adında 4 tablom var.

Personel tablosundaki tc no ile maaşlar tablosunda bir ilişki kurmak istiyorum. Yani hangi personel ne kadar maaş alıyor filan gibisinden. Bunu çözmek için ben maaşlar tablosuna tc no bölümü ekledim ve personel tablosundaki tc no ile ilişkilendirdim. Acaba yaptığım yöntem doğru mu? Yoksa daha alternatif bir yönetemi var mı? Yardımcı olabili