A.S.C Filtre, Grafik ve Raporlama Eklentisi

Tags
Author: kemterozkan - Replies: 2 - Views: 1518
rapor görünümünde problem
Merhaba

Hazırladığım raporların görünümüne baktığım zaman yazı karakterlerinin çok büyük olduğunu görüyorum, tasarım görünümünden yazı karekterlerinin boyutunu küçülttüm halde kapladıkları alan küçülmüyor yine aynı sayıda satır olarak gözüküyor bunu nasıl düzeltebilirim...

teşekkürederim...
Author: m çakıcı - Replies: 10 - Views: 4077
access 2007 problem nerede olabilir?
merhabalar arkadaşlar,
bir uygulamayı access 2007 kullanan iki bilgisayara yükledim. birinde sorun var diğerinde yok? nereden kaynaklanabilir?

bir de mail adresimden uyarılma sistemi kalktı mı? yoksa zaman aşımına mı uğradım? uzun bir süre ayrı kalmak zorunda idim. nasıl aktifleştirebiliriz?
Author: Metin - Replies: 3 - Views: 2281
Tarih ile ilgili özel bir problem
Normalde Tarihi gün ay yıl cinsinden belirleyip tarihe göre sıralayabiliyoruz. Talebim bir uygulamada farklı bir sıkıntıya yol açtı... bazı şahısların gün ve ay bilgileri yok... Böyle durumlarda 00.00.1980 gibi bir formatı nasıl oluşturabiliriz...
Author: fatih_61 - Replies: 1 - Views: 2574
Tablolarda şifre alanı oluşturma hakkında bir problem
Access'e yeni başladım.Kerem Köseoğlu'nun kitabını kaynak olarak kullanıyorum.Orada bir örnek dikkatimi çekti.Oluşturulan müşteri tablosundaki şifre alanına girilen bilgileri 3des algoritmasıyla şifrelenmiş olarak gösteriyor.Ben bu şekilde nasıl şifre alanını nasıl gösterebilirim?Teşekkürler.
Author: yildizeda - Replies: 6 - Views: 3490
STOK TAKİPTE PROBLEM
Merhaba Arkadaşlar...
Access'te stok takip programı yapmaya çalışıyorum. Bir sıkıntım var. Stok giriş ve stok çıkış adında iki tablom var. Bir de stok hareketleri diye rapor hazırlıyorum.

Raporda kalan sütunu var, sorguda çıkış adetinden giriş adetini çıkarıp kalanı buluyorum. Örneğin, girişte aynı ürün için üç adet giriş var. çıkışta bir adet çıkış var. Hareket raporunda aradaki üçle çarpıyor.

Yardımcı olursanız sevinirim....
Author: MuazTurkyilmaz - Replies: 3 - Views: 1460
Isimlendiremedigim Problem
Siteden indirdigim ornek programlari calistirdigimda karsilastigim bir problem var...

Normal sartlarda problemin kaynagi ekli dosyada kirmizi ile cizdigim yerin bende ingilizce olmasindan kaynaklaniyor. Turkceye cevirdigimde Programlar normal calisiyor... ama ben hep ingilizce kalmasini istiyorum cunku yurt disindayim ve hazirladigim programlari yerel bilgisayarlarda kullandiriyorum... boylece problem yasamiyorum...

Sorum Su:
Burayi degistirmeden yapabilecegim baska birsey varmi?


Author: LuCa_16 - Replies: 0 - Views: 828
Currency ile ilgili bir problem yaşamaktayız.
Arkadaşlar bitirme ödevim de dolar kurları ve Tl kurları üzerinde ayarlama yapamaktayım bir site kurmam gerekmekte doları 100 dolar hesapladıgında Tl bazında otomatik 140 Tl yapmakta bu değerler üzerinde yardımcı olabilcek var mı?

[Resim: http://a1212.hizliresim.com/14/r/h6f7b.png]
Author: alpertunga65 - Replies: 2 - Views: 1092
Adayların Oy sıralamalarında yaşanan problem
Selam,
Sitemize uzun süredir bir türlü giremedim. Girsem de ne soru sorabildim ne bir şey ekleyebildim. Sürekli olarak “Sayın Ziyaretçimiz ;
Bilgisayarınızdaki bir virus yada fazla sayıda hatalı şifre denemesi nedeni ile kullanmış adresi Sunucu tarafından bloke edildiği için bu uyarıyı almaktasınız. diye mesaj aldım. Şimdilerde yok ama Explorer ile eklenti yapamıyorum.Bugün Chrome ile denedim oldu.
Bugün bir sorum olacak, umarım problem yaşamam;

Ekte bir kantin seçim programı gönderdim. A
Author: mdongul - Replies: 1 - Views: 1051
raporda metni dağıt özelliğindeki problem
merhabalar,
ekteki accessde data isimli tablomdaki kayıtları raporda bir sözleşme formatında hazırlamak istiyorum. resmi bir doküman olacağı için sağa-sola yaslı yani dağıt özellikli olmalı. ama bu özelliği kullanırsam tüm satırı doldurmayan satırlarda da sağ-sola dağıtıyor ve istenmemesi gereken bir görüntü oluyor, halbuki burada worddeki gibi bir iki yana yaslama yapmalıyım. ekte olması gereken görüntüyü içeren word belgesini mevcuttur. yardımlarınızı bekliyorum.
NOT : Benzer kapsamdaki kon
Author: feraz - Replies: 2 - Views: 1169
Vb.net datagridden accese veri güncelleymede ondalık problem
Merhaba.

Resimdeki textboxa ondalık sayı girince tam sayı olarak sonuç çıkıyor.

Mesela 0,73 textboxa yazıp güncelle yapınca 1 olarak sonuç çıkıyor.

Acaba çözüm nasıldır?

Saygılar.
[img][Resim: http://i.hizliresim.com/X0pZQ5.png]http://[/img]